Jak kupić najlepszy sprzęt AGD do zabudowy w kuchni?

Dobrać odpowiedni sprzęt agd do zabudowy to czasami prawdziwa zagadka. Przed kupnem ważne jest dokładne poznanie swoich potrzeb i możliwości. Ważne aby sprzęt agd do zabudowy był przemyślanym zakupem, żeby służył Ci przez lata.


Sprzęt AGD
W dzisiejszych czasach okap to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni, podobnie jak lodówka czy piekarnik. Musi być nie tylko dobrze zainstalowany, ale i dobrany. Na rynku jest mnóstwo ofert producentów krajowych jak i zagranicznych. Urządzenia takie jak okapy wykonane są z różnych materiałów, dostępne w wielu kształtach i barwach.

Okap może pracować jako pochłaniacz lub wyciąg. Jako pochłaniacz nie jest podłączony do ciągu wentylacyjnego, pracuje wtedy w systemie zamkniętym. Wówczas zasysane powietrze przechodzi przez system filtrów zatrzymujących tłuszcze oraz substancje zapachowe, po czym już czyste powietrze wydmuchiwane jest znowu do kuchni. Okap może też pracować jako wyciąg. Wówczas podłączony jest do kanału wentylacyjnego. Ważne, że aby okap spełniał swoją funkcję, powinniśmy do pomieszczenia dostarczyć odpowiednią ilość świeżego powietrza. Czasami wystarczy otworzenie drzwi lub okna.

Generalnie każdy okap, może pracować równie dobrze jako pochłaniacz lub jako wyciąg. Jak będzie zainstalowany, zależy to od Twoich własnych potrzeb i możliwości technicznych. Podjęcie decyzji o wyborze nowej chłodziarki do zabudowy powinna być dokładnie przemyślana.

Lodówka to sprzęt, który będzie nam służyć przez lata a więc decyzja o wyborze konkretnego modelu lodówki nie powinna być przypadkowa. Na początku należy sobie odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań. Najważniejsze z nich to jak wiele osób będzie korzystało z lodówki oraz ile masz miejsca w kuchni na nową lodówkę. Ważny jest również tryb życia jaki prowadzą użytkownicy. Przede wszystkim czy jadają w domu czy też poza domem. Nie ma sensu kupować dużej chłodziarko-zamrażarki do małego aneksu kuchennego, którego używają tylko dwie osoby. Z drugiej strony dla wieloosobowej rodziny maleńka lodówka bez zamrażalnika to zdecydowanie za mało.

Najważniejsze rzeczy na które powinno się zwrócić uwagę przy kupnie lodówki to: pojemność, klasa energetyczna, funkcja oddzielnych agregatów, funkcja non frost, funkcja automatycznego odszraniania i automatyczne rozmrażanie, klasa oraz zdolność zamrażania, zewnętrzny panel sterujący, wymiarylodówki i inne funkcje dodatkowe.

Jeśli nie znosisz widoku sterty brudnych naczyń a ręczne zmywanie jest dla Ciebie udręką i stratą czasu i przy tym zależy Ci na oszczędnościach zużycia wody i energii, kupno taki jak zmywarka do zabudowy to dobra decyzja.

Dobra zmywarka to nie są niepotrzebnie wydane pieniądze, lecz wręcz przeciwnie - spora oszczędność energii, wody, a przede wszystkim naszego czasu. Zmywarka jest dobrą inwestycją pieniędzy, które zwrócą się automatycznie w postaci zmniejszonych rachunków za wodę i prąd. Znacznie mniejsze zużycie wody niż w trakcie ręcznego zmywania, a co za tym idzie mniejsze zużycie prądu. Nie mówiąc już o oszczędności czasu, który możesz przeznaczyć na dużo bardziej przyjemne zajęcia niż zmywanie naczyń w kuchni.

Sprzęty takie jak kuchnie do zabudowy stały się coraz częściej kupowane. kuchenki elektryczne do zabudowy można stosować w domach czy mieszkaniach, w których nie ma instalacji gazowej. Zdobywają one swych zwolenników również dzięki różnorodności funkcji, jakie oferują, a również dlatego, że są bardziej estetyczne i łatwiejsze w utrzymaniu niż kuchnie gazowe. Uważa się, że koszty przy używaniu kuchni elektrycznej są większe niż rachunki w przypadku kuchni gazowej. Generalnie tak jest, jednak, jeśli wybierze się odpowiednie urządzenie, a także przestrzega się zasad jego użytkowania, różnica ta staje się prawie niezauważalna.

Piekarnik elektryczny daje dużo więcej możliwości niż piekarnik gazowy. Firmy wyposażają piekarniki w wiele funkcji, na które trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu kuchni. Najważniejsze funkcje piekarników elektrycznych to: grzałka dolna, grzałka górna. Obecność grzałki dolnej i grzałki górnej to funkcja pozwalająca na najbardziej tradycyjną metodę pieczenia. Piekarnik nagrzewa się zarówno od dołu, jak również od góry, pozwala tym samym na równomierne pieczenie ciast, chleba czy innych potraw. Ważną funkcją jest termoobieg czyli równomierna cyrkulacja gorącego powietrza. Piekarnik może dodatkowe funkcje jak opiekacz, grill. Ma wtedy możliwość opiekania i grillowania potraw takich jak mięso, ryby czy kiełbasa. Doskonale sprawdza się także w trakcie przyrządzania tostów i zapiekanek, jak również w fazie końcowej pieczenia na przykład pizzy. Funkcję opiekacza można ustawiać razem z grzałką górną, co przyspiesza pieczenie. Przy kupnie kuchni elektrycznej trzeba zwrócić uwagę także na bezpieczeństwo. Prawie każdy model ma podwójną lub potrójną szybę w drzwiczkach, sprawia to, że ich zewnętrzna strona nie nagrzewa się do zbyt wysokiej temperatury. Na rynku znajdziesz również urządzenia ze specjalną blokada przed dziećmi która uniemożliwia otwarcie drzwiczek. Może to być w formie specjalnej dźwigni lub odpowiedni sposób ustawienia rączki.

Minimalizm w kuchni
Przy zakupie sprzętu takiego jak płyta gazowa czy płyta elektryczna mamy szereg możliwości. Czeka nas kolejne podjęcie sporej decyzji.

W kuchniach gazowo – elektrycznych płyta jest zazwyczaj tradycyjną płytą gazową, tak więc posiada jej wszystkie cechy. W przypadku płyt mieszanych w których jeden lub dwa palniki są zamienione na pola elektryczne, które mogą być ceramiczne lub żeliwne. Jest to dosyć praktyczne rozwiązanie. Pozwala to na gotowanie zarówno na gazie jak i na płycie elektrycznej i tym samym zapobiega problemom z przygotowaniem posiłku, jeśli jedno ze źródeł zasilania zostanie odcięte, przykładowo podczas awarii.

Płyty elektryczne są zazwyczaj płytami ceramicznymi, niezwykle rzadko zdarzają się płyty żeliwne.Powoli one wychodzą już z użycia w kuchniach. Gotując na płytach ceramicznych należy pamiętać o podstawowych zasadach, a mianowicie dobrać zawsze rozmiar naczynia do wielkości palnika, a także używać naczyń z płaskim dnem. Zalecamy również wyłączać pole grzewcze chwilę przed końcem gotowania, gdyż utrzyma ono swą wysoką temperaturę. Korzystanie z danych wskazówek pozwoli na bardziej oszczędne użytkowanie kuchni.

Zajrzyj też na Domenie North.pl
05-06-15 00:00:00