Instalacja kosiarki automatycznej Worx Landroid

Instalacja kosiarki automatycznej Worx Landroid

worx, kosiarki automatyczne worx, sprzet ogrodniczy worx

Jak zainstalować kosiarkę automatyczną WORX LANDROID

Kosiarki automatyczne to jedne z najciszej pracujących kosiarek dostępnych na rynku. Zasilane akumulatorowo pobierają bardzo mało energii minimalizując przy tym wytwarzany hałas, dzięki czemu koszenie jest jeszcze bardziej komfortowe i niezauważalne. Kosiarka automatyczna Worx może pracować kiedy jednocześnie w ogrodzie bawią się dzieci, zwierzęta lub organizujemy spotkanie przy grillu ze znajomymi. Pierwsza instalacja w ogrodzie wymaga pewnej wiedzy i wyznaczenia terenu, po którym ma się poruszać zdalnie sterowana kosiarka. 

 

Instalacja kosiarki automatycznej w ogrodzie

instalacja kosiarki automatycznej, kosiarki automatyczne worx

Obszar pracy kosiarki automatycznej jest wyznaczany przewodem ograniczającym. Przewód można ułożyć na obrzeżach trawnika ręcznie lub przy pomocy specjalnej maszyny do układania przewodu o prędkości jazdy 15 m na 1 minutę. Przewód należy ułożyć dookoła całego trawnika, który ma byc skoszony pamiętając, aby ominąć wszelką roślinność, która ma nie zostać skoszona np. młode drzewka, kwiaty czy inne nasadzenia. Pamiętaj, aby stacja ładująca znajdowała się jak najbliżej złącza zasilania. Stacja powinna znajdować się na płaskiej powierzchni z zachowaniem minimum 2 metrów odstępu od strony wjazdu urządzenia. Na obudowie stacji umieszczona jest strzałka kierunkowa wskazująca stronę, w którą powinna zostać ustawiona.

Wyznaczanie obszaru koszenia trawnika

Tor przewodu powinien zaczynać się i kończyć w stacji dokującej tak, aby stworzyć zamknięty obieg. Układając przewód ograniczający warto zostawić ok. 1 m zapasu oraz zachować odpowiedni odstęp pomiędzy przewodem, a ogrodzeniem. Jeżeli poziom trawnika nie jest równy z poziomem chodnika należy zachować odstęp:

- 35 cm - dla Worx Landroid M

- 45 cm - dla Worx Landroid L

Jeżeli układamy przewód ręcznie należy umieścić kołki mocujące około 80 cm od siebie. Układając przewód na łukach i narożnikach powinien być delikatnie zaokrąglony bez kanciastych wykończeń. Miejsca, które nie mają być skoszone należy odgrodzić, tak aby znajdowały się poza obszarem zamkniętym. W instrukcji obsługi znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące dodatkowego programowania urządzenia i połączenia z aplikacją mobilną. 

 

Obsługa zdalnej kosiarki automatycznej

zdalne roboty koszące, kosiarki automatyczne worx

Inteligentna kosiarka automatyczna nie wymaga programowania, wstępny program koszenia jest już przygotowany przez producenta, dzięki czemu od razu po zakupie można uruchomić kosiarkę. Maszyna sama wraca do stacji ładującej, kiedy akumulator zaczyna się rozładowywać. Kosiarka jest wyposażone w regulację wysokości koszenia na poziomie od 20-60mm dzięki czemu możemy kosić trawę wyżej, aby chronić ją przed wypaleniem przez promienie słoneczne lub bardzo nisko, aby uzyskać efekt murawy. Kosiarka w łatwy sposób radzi sobie na pochyłościach 35%, skosi każde, trudno dostępne miejsce, bezpiecznie wjedzie i zjedzie z wzniesienia bez potrzeby bieżącej kontroli człowieka. Szereg zabezpieczeń i czujników zainstalowanych w urządzeniu chroni je przed deszczem (czujnik deszczu), zderzeniem z przeszkodą w ruchu lub statyczną (czujnik zderzenia), podnoszeniem i okaleczeniem innej osoby (czujnik podnoszenia).

Noże kosiarek automatycznych

automatyczna kosiarka worx, kosiarka automatyczna zdalnie sterowana

Zestaw oryginalnych noży do kosiarki automatycznej Worx można zakupić w cenie 39 zł za 3 ostrza wraz ze srubami mocującymi. Robot koszący jest przeznaczony do trawników o powierzchni do 2000 m2. Kosiarka Worx Landroid w łatwy sposób pokonuje wąskie przejścia, robot został również wyposażony w specjalny algorytm dzięki któremu wie jak pokonać przewężenie w terenie, a jednocześnie zadbać o skoszenie trawy.. Kosiarka zasilana akumulatorem nie zanieczyszcza środowiska, nie emituje spalin, dzięki czemu jest przyjazna dla środowiska i dla naszego zdrowia. Maszyna przestrzega ściśle wyznaczonych granic koszenia, nie ma możliwości samoczynnej zmiany planu koszenia bez zgody użytkownika. Można ją również śledzić na aplikacji mobilnej i monitorować aktualny stan naładowania akumulatora. 

Na poniższym filmie prezentujemy jak ułożyć przewód ograniczający w ogrodzie oraz jak zainstalować stację ładującą. 

Worx Landroid robot kosiarka FILM SAMOUCZEK

 

Zdalne kosiarki automatyczne Worx Landroid

DANE TECHNICZNE:
(
dla modelu Worx Landroid M1000 z Wi-Fi)

Układ zasilania: akumulatory 28V Max/2.0Ah Li-Ion
(bezobsługowy akumulator bez efektu pamięci)

Standardowy czas ładowania: 1,5 godz.

Napęd tarczy tnącej: silnik bezszczotkowy

Rodzaj ostrza: tarcza obrotowa z 4 ostrzami

Wysokość koszenia: regulowana od 20 do 60 mm

Gwarancja: 2 lat
(po zarejestrowaniu maszyny na stronie 3 lata)

Wymiary:  55 cm x 38 cm, 5 cm x 26 cm
(dł. x szer. x wys.)

Poziom hałasu: 63 db

Ciężar: 10,8 kg

Czujniki:

Deszczu: TAK
Podnoszenia: TAK
Zderzenia: TAK
Nachylenia: TAK

 

W jaki sposób robot koszący kosi trawę

Kosiarki automatyczne Worx wyposażone są między innymi w tryb koszenia krawędziowego – po naciśnięciu przycisku Home kosiarka rozpocznie koszenie krawędzi wzdłuż przewodu ograniczającego. Idealnie nadaje się do koszenia trawników o bardzo zróżnicowanych kształtach oraz tam gdzie koszenia tradycyjną kosiarką może być uciążliwe lub w ogóle nie możliwe. Cienkie i niezwykle ostre noże przecinają precyzyjne źdźbła trawy bez jej wyrywania, co ma czêsto miejsce przy zastosowaniu tradycyjnych noży o szerokiej krawędzi natarcia. Centralnie regulowana wysokoœæ koszenia kosiarek automatycznych mieœci siê w zakresie od 20 do 100 mm. Duże koła z wyraźnym bieżnikiem poprawiają efektywność koszenia, zwłaszcza na nierównym trawniku. Kosiarki mogą pracować na pochyłych zboczach. Po wykryciu niskiego stanu naładowania baterii odnajduje drogę do stacji ładującej. Zalet jest wiele, przede wszystkim wprowadzenie nowej kultury pracy w ogrodzie, bezobsługowe koszenie trawników sprawia, że życie jest prostsze, wygodniejsze i mniej uciążliwe kiedy proste prace może za nas wykonać robot. 

 

Co znajduje się w zestawie przy zakupie ROBOTA KOSZĄCEGO

- Akumulator

- Stacja ładującaładowanie kosiarki automatycznej, układ zasilania zdalnej kosiarki worx

- Adapter zasilania

- Przewód stacji ładującej 15 m

- Przewód ograniczający 150 m 

- Kołki do przewodu 150 szt.

- Sprawdzan odległości 2 szt.

- Zapasowe ostrza 12 szt.

- Mocowania do stacji ładującej 4 szt. 

- śruby 9 szt. 

- Klucz imbusowy

 

 

kosiarki automatyczne worx landroid instalacja kosiarki zdalnie sterowane

Aktualny katalog na rok 2019 w wersji elektronicznej. Możesz go pobrać na swój komputer w formacie PDF. Potrzebny Ci będzie do tego program Acrobat Reader.